Універсальний багатоплатформовий синтаксис

google.dp.ua

Як розробник програми для Android, додатки для iOS або веб-сайту, ви можете створити загальний URL-адресу, і він відкриє Google Maps і виконає запитане дію, незалежно від того, яка платформа використовується при відкритті карти.

 • На пристрої Android:
  • Якщо додаток Google Maps для Android встановлено і активно, URL-адресу запускає Google Maps в програмі «Карти» і виконує запитану дію.
  • Якщо додаток Google Maps не встановлено або відключено, URL-адресу запускає Google Maps в браузері і виконує запитану дію.
 • На пристрої iOS:
  • Якщо встановлено додаток Google Maps дляiOS, URL-адресу запускає Google Maps в додатку Maps і виконує запитану дію.
  • Якщо додаток Google Maps не встановлено, URL-адресу запускає Google Maps в браузері і виконує запитану дію.
 • На будь-якому іншому пристрої URL запускає Google Maps в браузері і виконує запитану дію.

Рекомендується використовувати міжплатформений URL-адресу для запуску Google Maps з програми або веб-сайту, оскільки ці універсальні URL-адреси дозволяють більш широко обробляти запити карт незалежно від використовуваної платформи. Для функцій, які можуть працювати тільки на мобільній платформі (наприклад, покрокова навігація), ви можете віддати перевагу використовувати опцію для конкретної платформи для Android або iOS. Дивіться наступну документацію:

Запустіть Google Maps і виконайте певним чином впливати

Щоб запустити Карти Google і при необхідності виконати одну з підтримуваних функцій, використовуйте схему URL однієї з наступних форм в залежності від запитаного дії:

 • Пошук — запустіть карту Google, яка відображає шпильку для певного місця, або виконайте повне пошук і запустіть карту, щоб відобразити р зультати:
  https://www.google.com/maps/search/?api=1&parameters
 • Напрямки — запросити напрямок і запустити Google Maps з результатами:
  https://www.google.com/maps/dir/?api= 1&parameters
 • Показати карту — запустити Карти Google без покажчиків або напрямків:
  https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=map&parameters
 • Показати панораму Street View — запустіть інтерактивну панораму:
  https: // www. google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&parameters

Важливий: параметр api = 1визначає версію URL Карт, для яких призначений цей URL. Цей параметр обов’язковий в кожному запиті. Єдиний допустиме значення дорівнює 1. Якщо api = 1це НЕ присутній в URL, всі параметри ігноруються і за замовчуванням Google Maps додаток для запустить, або в браузері або Google Maps мобільних додатках, в залежності від використовуваної платформи (наприклад, протокол HTTPS: // www.google.com/maps).

Створення дійсних URL

Ви повинні правильно кодувати URL-адреси.

Примітка. Для зручності читання в цьому документі використовуються незашифровані URL-адреси. Ви повинні використовувати стандартні бібліотеки URL вашої платформи для їх кодування.

Наприклад, деякі параметри використовують символ каналу (|)як роздільник, який необхідно кодувати, як%7C в кінцевому URL. Інші параметри використовують значення через кому, такі як координати широти / довготи або місто, штат. Ви повинні кодувати кому як%2C.Кодуйте прогалини%20або замінюйте їх знаком плюс (+).

Крім того, URL-адреси обмежені 2048 символами для кожного запиту. Пам’ятайте про це обмеження при створенні ваших URL.

Дії на мапі

Доступні дії карти: пошук, маршрути, відображення карти і відображення панорами перегляду вулиць. Ви вказуєте дію в URL запиту разом з обов’язковими і необов’язковими параметрами. Як завжди в URL, ви поділяєте параметри за допомогою &символу амперсанда (). Для кожної дії список параметрів і їх можливі значення перераховані нижче.

Пошук

Дія пошуку відображає результати пошуку в видимій області карти. При пошуку певного місця отримана карта поміщає шпильку в вказане місце і відображає доступні деталі місця.

Формування пошукового URL

https://www.google.com/maps/search/?api=1&parameters

параметри

 • query(обов’язково): Визначає місця, які потрібно виділити на карті. Параметр запиту є обов’язковим для всіх пошукових запитів.
  • Вкажіть пункти як назви місця, адреси або розділених комами координат широти / довготи. Рядки повинні бути екрановані URL-адресою,тому таку адресу, як «City Hall, New York, NY», слід перетворити в City + Hall% 2C + New + York% 2C +NY.
  • Вкажіть загальні умови пошуку у вигляді рядка з екрануванням URL,наприклад, grocery + storesабо restaurants + in + seattle +wa.
 • query_place_id(необов’язково): ідентифікатор місця — це текстовий ідентифікатор, який однозначно ідентифікує місце. Для searchдії необхідно вказати a query,але ви також можете вказати a query_place_id.Якщо ви вказуєте обидва параметри, queryвін використовується тільки в тому випадку, якщо Google Maps не може знайти ідентифікатор місця. Якщо ви намагаєтеся встановити остаточну посилання на конкретний заклад, ідентифікатор місця є найкращою гарантією того, що ви будете посилатися на потрібне місце. Також рекомендується відправляти, query_place_idколи ви запитуєте певне місце розташування, використовуючи координати широти / довготи.

Приклади пошуку

Пошук розташування

При пошуку місця розташування ви виконуєте пошук певного місця розташування, використовуючи назву місця, адресу або розділені комами координати широти / довготи, і в результаті на карті відображається шпилька в цьому місці. Наведені нижче приклади ілюструють пошук одного і того ж місця розташування, CenturyLink Field (спортивний стадіон в Сіетлі, штат Вашингтон), використовуючи різні значення місцеположення.

Приклад 1. Пошук за назвою місця «Поле CenturyLink» призводить до наступної карті:

https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=centurylink+field

Приклад 2: Пошук поля CenturyLink з використанням координат широти / довготи , а також ідентифікатора місця призводить до наступної карті:

https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=47.5951518,-122.3316393&query_place_id=ChIJKxjxuaNqkFQR3CK6O1HNNqY

Приклад 3: Пошук поля CenturyLink з використанням тільки координат широти / довготи призводить до наступної карті. Зверніть увагу, що на карті є значок, але ніякої додаткової інформації про місце на карті або на бічній панелі немає:

https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=47.5951518,-122.3316393

категоріальний пошук

У категоріальному пошуку ви передаєте загальний критерій пошуку, і Google Maps намагається знайти списки, які відповідають вашим критеріям, поруч із зазначеним вами місцем розташування. Якщо місце розташування не вказано, Google Maps намагається знайти списки поруч з вашим поточним місцезнаходженням. Якщо ви віддаєте перевагу вказувати місце розташування для категоріального пошуку, увімкніть його в загальну рядок пошуку (наприклад, pizza + seattle +wa).

У наведеному нижче прикладі пошук піцерій в Сіетлі, штат Вашингтон, призводить до наступної карті:

https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=pizza+seattle+wa

Напрями

Напрямок дії відображає шлях між двома або більше зазначеними точками на карті, а також відстань і час в дорозі.

Формування URL-адреси напрямків

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&parameters

параметри

 • origin:Визначає початкову точку для відображення напрямків. За замовчуванням використовується найбільш релевантне початкове місце розташування, наприклад, місце розташування користувача, якщо воно є. Якщо немає, що виходить карта може надати порожню форму, щоб дозволити користувачеві ввести джерело. Значним може бути або назва місця, адреса, або розділені комами координати широти / довготи. Рядок повинен бути екранована URL-адресою,тому таку адресу, як «City Hall, New York, NY», слід перетворити в City + Hall% 2C + New + York% 2C +NY.
  Примітка. Цей параметр є необов’язковим, якщо ви не вкажете його origin_place_idв своєму URL. Якщо ви вирішите вказати origin_place_id,ви також повинні включити originв URL.
 • origin_place_id(необов’язково): ідентифікатор місця — це текстовий ідентифікатор, який однозначно ідентифікує місце. Якщо ви намагаєтеся вказати конкретний заклад, використання ідентифікатора місця є найкращою гарантією того, що ви будете посилатися на потрібне місце. URL-адреси, які використовують цей параметр, також повинні включати origin.
 • destination:Визначає кінцеву точку напрямків. Якщо немає, отримана карта може надати порожню форму, щоб дозволити користувачеві ввести пункт призначення. Значним може бути або назва місця, адреса, або розділені комами координати широти / довготи. Рядок повинен бути екранована URL-адресою,тому таку адресу, як «City Hall, New York, NY», слід перетворити в City + Hall% 2C + New + York% 2C +NY.
  Примітка. Цей параметр є необов’язковим, якщо ви не вкажете destination_place_idв своєму URL-адресу. Якщо ви вирішите вказати destination_place_id,ви також повинні включити destinationв URL.
 • destination_place_id(необов’язково): ідентифікатор місця — це текстовий ідентифікатор, який однозначно ідентифікує місце. Якщо ви намагаєтеся вказати конкретний заклад, використання ідентифікатора місця є найкращою гарантією того, що ви будете посилатися на потрібне місце. URL-адреси, які використовують цей параметр, повинні також включати destination.
 • travelmode(необов’язково): Визначає метод подорожі. Варіанти driving, walking (який вважає за краще пішохідні доріжки і тротуари, якщо такий є), bicycling (які маршрути через велосипедні доріжки і кращі вулиці, де доступні), або transit.Якщо значення НЕ travelmodeзазначено, карта Google показує один або декілька найбільш підходящих режимів для зазначеного маршруту і / або призначених для користувача налаштувань.
 • dir_action = navigate(необов’язково): запускає покрокову навігацію або попередній перегляд маршруту до зазначеного пункту призначення в залежності від того, чи доступний джерело. Якщо користувач вказує джерело та він не близький до поточного розташування користувача, або поточне місце розташування користувача недоступно, карта запускає попередній перегляд маршруту. Якщо користувач не вказує джерело (в цьому випадку джерелом за замовчуванням є поточне місце розташування користувача), або джерело близький до поточного розташування користувача, карта запускає покрокову навігацію. Зверніть увагу, що навігація доступна не для всіх продуктів Google Карт і / або між усіма пунктами призначення; в цих випадках цей параметр буде ігноруватися.
 • waypoints:Вказує одне або кілька проміжних місць для маршрутизації між originі destination.Кілька шляхових точок можна вказати, використовуючи символ каналу (|)для поділу місць (наприклад, Berlin, Germany | Paris,France).Кількість дозволених шляхових точок залежить від платформи, де відкривається посилання, при цьому в мобільних браузерах підтримується до трьох шляхових точок, а в іншому випадку підтримується максимум дев’ять шляхових точок. Точки відображаються на карті в тому ж порядку, в якому вони вказані в URL. Кожна колійна точка може бути або іменем місця, або адресою, або розділеними комами координатами широти / довготи. Рядки повинні бути екрановані URL,тому шляхові точки, такі як «Берлін, Німеччина | Париж, Франція », повинні бути перетворені в Berlin% 2CGermany% 7CParis%2CFrance,
  Нотатки:
  • Точки підтримуються не всіма продуктами Карт Google; в цих випадках цей параметр буде ігноруватися.
  • Цей параметр є необов’язковим, якщо ви не вкажете waypoint_place_idsв своєму URL. Якщо ви вирішите вказати waypoint_place_ids,ви також повинні включити waypointsв URL.
 • waypoint_place_ids(необов’язково): ідентифікатор місця — це текстовий ідентифікатор, який однозначно ідентифікує місце. Waypoint_place_ids дозволяє вам надати список ідентифікаторів місць, щоб відповідати списку waypoints.Ідентифікатори місць повинні бути перераховані в тому ж порядку, що і точки, і розділені за допомогою символу каналу «|» (URL-екранується як% 7C).Якщо ви намагаєтеся вказати певні закладу, ідентифікатори місць є найкращою гарантією того, що ви будете посилатися на потрібні місця. URL, які використовують цей параметр, також повинні включати waypoints.

Напрямки приклади

Наступний URL-адресу запускає карту в режимі маршрутів і надає форму, щоб користувач міг вказати джерело і пункт призначення.

https://www.google.com/maps/dir/?api=1

У наступному прикладі запускається карта з вказівками велосипедних маршрутів від Спейс Нідл до ринку Пайк Плейс в Сіетлі, штат Вашингтон.

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Space+Needle+Seattle+WA&destination=Pike+Place+Market+Seattle+WA&travelmode=bicycling

У наступному прикладі запускається карта з пішохідними вказівками від Google в Сіднеї , Австралія, до будівлі Королеви Вікторії.

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Google+Pyrmont+NSW&destination=QVB&destination_place_id=ChIJISz8NjyuEmsRFTQ9Iw7Ear8&travelmode=walking

Показати карту

Дія карти повертає карту без маркерів або напрямків.

Формування URL карти

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=map&parameters

параметри

 • map_action = map(обов’язково): Вказує тип відображуваного виду карти. Карти і перегляд вулиць використовують одну і ту ж кінцеву точку. Щоб карта відображалася, map_actionнеобхідно вказати як map.
 • center(необов’язково): Визначає центр вікна карти і приймає координати широти / довготи в якості значень через кому (наприклад, -33.8569,151.2152).
 • zoom(необов’язково): встановлює початковий рівень масштабування карти. Допустимі значення — цілі числа в діапазоні від 0 (весь світ) до 21 (окремі будівлі). Верхня межа може варіюватися в залежності від даних карти, доступних в обраному місці. За замовчуванням 15.
 • basemap(необов’язково): визначає тип інформації, що відображається карти. Значення може бути або roadmap(за замовчуванням) satellite,або terrain.
 • layer(необов’язково): Визначає додатковий шар для відображення на карті, якщо такий є. Значення може бути одним з наступних: none(за замовчуванням), transit, traffic,або bicycling.

Приклади карт

У цьому прикладі URL запускає Google Map за замовчуванням, в центрі якого знаходиться поточне місце розташування користувача.

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=map

У наступному прикладі відображається карта з центром в Катумба, Новий Південний Уельс, Австралія (at -33.712206,150.311941),і задаються необов’язкові параметри zoom і basemapпараметри .

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=map&center=-33.712206,150.311941&zoom=12&basemap=terrain

Показати панораму Street View

Дія панорами дозволяє запустити засіб перегляду для відображення зображень Street View у вигляді інтерактивних панорам. Кожна панорама Street View забезпечує повний 360-градусний огляд з одного місця. Зображення містять 360 градусів по горизонталі (повний оборот) і 180 градусів по вертикалі (від прямого вгору до прямого вниз). Дія панорами запускає засіб перегляду, яке відображає отриману панораму у вигляді сфери з камерою в центрі. Ви можете маніпулювати камерою для управління масштабуванням і орієнтацією камери.

Google Street View забезпечує панорамні види з зазначених місць по всій зоні покриття.Також доступні для користувача фотошари і спеціальні колекції Street View.

Формування URL перегляду вулиць

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&parameters

параметри

 • map_action = pano(обов’язковий): вказує тип відображення для відображення. Карти і перегляд вулиць використовують одну і ту ж кінцеву точку. Щоб забезпечити відображення панорами, actionнеобхідно вказати як pano.

Також потрібно один з наступних параметрів URL:

 • viewpoint:Засіб перегляду відображає сфотографовану панораму найближче до viewpointрозташування, вказаною як розділені комами координати широти / довготи (наприклад, 46.414382,10.013988). Оскільки зображення Street View періодично оновлюються, і фотографії можуть кожного разу зніматися з трохи різних положень, можливо, що ваше місце розташування може прив’язуватися до іншої панорамі при оновленні зображень.
 • pano:Певний ідентифікатор панорами зображення для відображення. Якщо ви вкажете, panoви також можете вказати viewpoint.Використовується viewpointтільки в тому випадку, якщо Google Maps не може знайти ідентифікатор панорами. Якщо panoзазначено, але не знайшов, і viewpointце НЕ вказано, не відображається панорамне зображення. Замість цього Google Maps відкривається в режимі за замовчуванням, відображаючи карту з центром в поточному місцезнаходження користувача.

Наступні параметри URL є необов’язковими:

 • heading:Вказує напрямок компаса камери в градусах за годинниковою стрілкою від півночі. Можна вибрати зі значень від -180 до 360 градусів. Якщо опущений, заголовок за замовчуванням вибирається на основі точки огляду (якщо вказано) запиту і фактичного місця розташування зображення.
 • pitch:Визначає кут, вгору або вниз, камери. Крок вказується в градусах від -90 до 90. Позитивні значення будуть нахиляти камеру вгору, а негативні значення будуть нахиляти камеру вниз. Крок за замовчуванням 0 встановлюється в залежності від положення камери, коли зображення було знято. Через це крок 0 часто, але не завжди, горизонтальний. Наприклад, зображення, зняте на пагорбі, ймовірно, буде демонструвати висоту за замовчуванням, яка не є горизонтальною.
 • fov:Визначає горизонтальне поле зору зображення. Поле огляду виражається в градусах з діапазоном від 10 до 100. За замовчуванням воно дорівнює 90. При роботі з вікном перегляду фіксованого розміру поле огляду вважається цьому рівні масштабування, а менші числа вказують на більш високий рівень масштабування. ,

Приклади перегляду вулиць

Перші два приклади подають панораму Ейфелевої вежі. Приклад один використовує тільки viewpointдля розташування, і встановлює необов’язкові heading, pitchі fovпараметри. Для порівняння panoв другому прикладі використовується ідентифікатор, а також ті ж параметри, що і в першому прикладі. Третій приклад відображає зображення внутрішнього панорами.

Пример 1: используется только viewpointдля указания местоположения.

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&viewpoint=48.857832,2.295226&heading=-45&pitch=38&fov=80

Пример 2: использует panoидентификатор, а также viewpointместоположение. panoID имеет приоритет над viewpoint. В этом примере идентификатор панорамы найден, поэтому viewpointон игнорируется. Обратите внимание, что панорамное изображение, отображаемое для panoидентификатора, немного отличается и является более новым, чем изображение, найденное только с помощью viewpoint.

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&pano=tu510ie_z4ptBZYo2BGEJg&viewpoint=48.857832,2.295226&heading=-45&pitch=38&fov=80

Пример 3: Отображает панораму интерьера ресторана Sarastro в Лондоне, Великобритания, указанную с идентификатором панорамы.

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&pano=4U-oRQCNsC6u7r8gp02sLA

Нахождение идентификатора панорамы

Чтобы найти идентификатор конкретного панорамного изображения, вы можете использовать несколько методов.

Больше примеров

Примеры маршрутов с использованием путевых точек

Следующие примеры маршрутов запускают Google Maps и отображают маршруты движения из Парижа (Франция) в Шербур (Франция), прокладывая маршрут через следующие точки:

СтолицаУкажите имяID места
1. Версаль, ФранцияВерсальский дворецChIJdUyx15R95kcRj85ZX8H8OAU
2. Шартр, ФранцияШартрский соборChIJKzGHdEgM5EcR_OBTT3nQoEA
3. Ле-Ман, ФранцияСобор Святого Джулиана Ле-МанаChIJG2LvQNCI4kcRKXNoAsPi1Mc
4. Кан, ФранцияЗамок КанChIJ06tnGbxCCkgRsfNjEQMwUsc

В примерах URL-адресов путевые точки определяются по-разному, поэтому вы можете сравнить � �азличия в отображении путевых точек на полученных картах.

Пример 1: Путевые точки, определенные как Город, Страна:

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Paris,France&destination=Cherbourg,France&travelmode=driving&waypoints=Versailles,France%7CChartres,France%7CLe+Mans,France%7CCaen,France

Пример 2: Путевые точки, определенные как конкретные названия мест:

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Paris,France&destination=Cherbourg,France&travelmode=driving&waypoints=Palace+of+Versailles%7CChartres+Cathedral%7CCathedral+of+Saint+Julian+of+Le+Mans%7CCaen+Castle

Пример 3: Путевые точки, определенные как Город, Страна, а также предусматривают waypoint_place_idsконкретное учреждение в каждой путевой точке:

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Paris,France&destination=Cherbourg,France&travelmode=driving&waypoints=Versailles,Fr ance%7CChartres,France%7CLe+Mans,France%7CCaen,France&waypoint_place_ids=ChIJdUyx15R95kcRj85ZX8H8OAU%7CChIJKzGHdEgM5EcR_OBTT3nQoEA%7CChIJG2LvQNCI4kcRKXNoAsPi1Mc%7CChIJ06tnGbxCCkgRsfNjEQMwUsc

Пример 4: Определяет путевые точки как Город, Страна, но перечисляет путевые точки в другом порядке по сравнению с предыдущими примерами. Демонстрирует, что карта отображает путевые точки в порядке их перечисления в URL.

https://www.google.com/maps/dir/?api=1&origin=Paris,France&destination=Cherbourg,France&travelmode=driving&waypoints=Versailles,France%7CCaen,France%7CLe+Mans,France%7CChartres,France

Примеры карт

Отображает карту с указанными basemap(спутник) и layer(транзит).

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=map&center=37.7992940,-122.3976113&zoom=15&basemap=satellite&layer=transit

Примеры просмотра улиц

Отображение панорамы Street View с использованием в качестве panoидентификатора ключа изображения FIFE . Обратите внимание , что panoID предваряется F: .

https://www.google.com/maps/@?api=1&map_action=pano&pano=F:-ud6AZSB-sQg/V0cfCSV3OWI/AAAAAAAAG1U/UQEoc5sXPQEIP7zzD6SWzmKb8Vbug47uQCLIB&heading=22&pitch=-5&fov=55

Добавить комментарий